Rocznice literackie

W filiach bibliotecznych w Wielowsi i Strzyżewie zorganizowano wystawę książek Małgorzaty Kalicińskiej. W ten sposób uczczono 60. rocznicę urodzin powieściopisarki.

Małgorzata Kalicińska urodziła się 30 września 1956 roku w Warszawie. Jest absolwentką XXXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. Ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pracowała w szkołach: Technikum Ogrodniczym w Konstancie-Jeziornie, Szkole Podstawowej nr 312 w Warszawie, Szkole Podstawowej nr 328 w Warszawie. Była zbieraczką wiadomości w TVP 1 w programie „Kawa czy herbata?”. Współtworzyła program „Forum nieobecnych”, współpracowała przy redagowaniu programu „Żyć bezpieczniej”. Wiele lat pracowała i była współwłaścicielką Agencji Reklamowej Camco-Media. W latach 2008-2012 współpracowała z czasopismem „Bluszcz”. Od 2011 r. prowadzi własny blog internetowy.

Dla upamiętnienia tej rocznicy w bibliotekach w Wielowsi i Strzyżewie zorganizowano wystawy książek Małgorzaty Kalicińskiej. Są to: „Dom nad rozlewiskiem”, „Powroty nad rozlewiskiem”, „Miłość nad rozlewiskiem”, „Zwyczajny facet”, „Kochana moja”, „Irena”, „Lilka”.