Nagrody za walentynki

Kolorowe prace, wśród których przeważały kartki z serduszkami, nadesłano na konkurs plastyczny zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sieroszewicach. Jury wyłoniło 23 laureatów.

W czwartek, 23 lutego, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Kartka walentynkowa”. Do udziału w konkursie zaproszono uczniów szkół podstawowych. Była to jedenasta edycja konkursu cieszącego się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, a jego pomysłodawcą i organizatorem jest Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach. Na konkurs wpłynęły 93 prace. Łącznie we wszystkich jedenastu konkursach wykonano 1478 kartek walentynkowych, a nagrodzono 272. Przy ocenie walentynek jurorzy brali pod uwagę: samodzielność, wyraz artystyczny, pomysłowość i estetykę wykonania. – Dzieci wykonały pomysłowe kartki walentynkowe. Dominowały prace w kolorze czerwonym. Motywem najczęściej były serduszka, chociaż nie brakowało misiów, kotków i innych zwierząt. Do zrobienia kartek wykorzystano papier kolorowy, bibułę, koraliki, cekiny, brokat, wstążki, pióra, kawałki materiału i wiele innych elementów. Myślę, że jest to temat trafiony, ponieważ dzieci wspaniale potrafią przelać na papier swoje uczucia – powiedziała dyrektor książnicy w Sieroszewicach. Warto dodać, że kilkanaście prac na konkurs trafiło z Dąbrowy Górniczej ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. – Bardzo cieszę się, że ten konkurs wyszedł poza ramy naszej gminy. Już po raz kolejny dzieci z placówek z Dąbrowy Górniczej przysłały swoje prace – dodała Maria Marciniak.

Komisja w składzie: Maria Marciniak (dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach), Janina Maciaszek (bibliotekarka) i Ewa Kotowska-Rasiak (redaktor strony internetowej biblioteki) wybrała 23 najładniejsze kartki.

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. I-III to: Julia Kłokowska, Dagmara Krawczyk, Weronika Śniatała (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Ksawery Nadolski (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Aleksandra Grzelak, Lena Mateusiak (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Agata Gałęska (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Michał Grygowski, Paulina Nowak, Damian Panek, Kacper Skrzypek (Szkoła Podstawowa w Zamościu), Julia Cieśla (Szkoła Podstawowa w Gostyczynie).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. IV-VI to: Daria Łukawska (Szkoła Podstawowa w Ołoboku), Paulina Kowalczyk (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Monika Chwiłkowska, Wiktoria Jessa (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Kornelia Kłysz (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Maria Setecka, Jan Setecki (Szkoła Podstawowa w Strzyżewie), Dominika Agata, Sebastian Gilicki (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Julia Spalona, Natalia Zatylna (Szkoła Podstawowa w Zamościu).

Laureatom gratulował wójt gminy Sieroszewice, który podziwiał talenty plastyczne uczniów. – Nasza biblioteka na czele z panią dyrektor oprócz swojej podstawowej działalności, jaką jest wypożyczanie książek, preferuje również inne działania m.in. konkursy, w których chętnie młodzież uczestniczy i dzięki temu może rozwijać swoje zainteresowania plastyczne. Za to chciałbym pani dyrektor gorąco podziękować, a laureatom pogratulować – powiedział Czesław Berkowski. Na zakończenie spotkania młodych artystów zaproszono do wspólnej fotografii. Wszystkie walentynki można oglądać na wystawie pokonkursowej w bibliotece w Sieroszewicach.