Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w Rososzycy

W Szkole Podstawowej w Rososzycy obchodzono Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji z uczniami spotkała się Barbara Biernat, bibliotekarka filii bibliotecznej w Wielowsi.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Z okazji tego święta uczniowie Szkoły Podstawowej w Rososzycy gościli Barbarę Biernat, bibliotekarkę filii bibliotecznej w Wielowsi. Na początku uczniowie klas IV-VI przeprowadzili wywiad z panią Barbarą, z którego dowiedzieli się jaką drogą należy pójść, by pracować w bibliotece, a także jakie nowości na rynku czytelniczym mogą wybrać dla siebie. Młodsi uczniowie wzięli udział w czytaniu bajek przez gościa. Spotkanie to miało za zadanie uświadomienie uczniom, jak ważne jest poznawanie świata książek. Miało też na celu zachęcenie uczniów do częstszego sięgania po lekturę. Tego dnia miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie, a była nim „Randka w ciemno z książką”. Uczniowie znajdowali książki wyłożone w specjalnym miejscu. „Wybranki” miały zasłonięte okładki, tak by wybór „tej jedynej” okraszony był nutką tajemnicy. Uczniom bardzo spodobał się ten pomysł i z chęcią sięgali po książki.