Spacerkiem po literaturze

W Szkole Podstawowej w Wielowsi po raz drugi odbył się konkurs literacki pt. „Spacerkiem po literaturze”, w którym wzięli udział uczniowie klas piątej i szóstej. Organizatorem była miejscowa filia biblioteczna.

W środę, 18 października, w Szkole Podstawowej w Wielowsi odbyła się druga edycja konkursu literackiego pod hasłem „Spacerkiem po literaturze”. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań literaturą wśród dzieci, rozbudzenie pasji czytelniczych i zachęcanie uczniów do pogłębiania znajomości literatury. Do konkursu przystąpiło 26 uczniów klas piątej i szóstej ze Szkoły Podstawowej w Wielowsi. Zadaniem dzieci było rozwiązanie testu dotyczącego tytułów książek, autorów i bohaterów lektur. Prace oceniała komisja w składzie: Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach (przewodnicząca), Barbara Biernat, bibliotekarka filii bibliotecznej w Wielowsi i Anna Walerian, nauczycielka Szkoły Podstawowej w Wielowsi. Pierwsze miejsce zdobyła Martyna Kamzol. Na drugim miejscu uplasowała się Patrycja Potasznik, a trzecie miejsce zajęła Magdalena Małolepsza. Wyróżnienia otrzymali: Kinga Kłokowska, Konstancja Nawrocka, Patrycja Skrzypińska i Mateusz Strugarek. Dla laureatów były dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sieroszewicach. Laureatom znajomości lektur gratulowała i zachęcała do dalszego czytania Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach. Organizatorem konkursu była filia biblioteczna w Wielowsi.