Rocznice literackie

W filii bibliotecznej w Wielowsi zorganizowano wystawę książek Charlesa Perraulta. W ten sposób uczczono 390. rocznicę urodzin francuskiego baśniopisarza.

Charles Perrault urodził się 12 stycznia 1628 roku w Paryżu. Uczęszczał do najlepszych szkół w kraju. Zanim rozpoczął karierę w służbach rządowych, studiował prawo. Współtworzył Akademię Nauk oraz uczestniczył w odbudowie Akademii Plastycznej. Zasłynął przede wszystkim jako autor zbioru baśni i powiastek dla dzieci „Bajki Babci Gąski” (1697), zawierającego powszechnie znane, oparte na motywach ludowych utwory takie jak „Czerwony Kapturek”, „Śpiąca królewna”, „Kopciuszek”, „Kot w butach”, „Paluszek”, „Wróżki”. Zmarł 16 maja 1703 roku w Paryżu.

W księgozbiorze biblioteki w Wielowsi znajduje się wiele książek francuskiego baśniopisarza epoki baroku. W związku z przypadającą rocznicą bibliotekarka Barbara Biernat przygotowała w bibliotece wystawę poświęconą temu autorowi.