Rocznice literackie

W filii bibliotecznej w Wielowsi zorganizowano wystawę książek Juliusza Verne. W ten sposób uczczono 190. rocznicę urodzin francuskiego pisarza.

Juliusz Verne urodził się 8 lutego 1828 roku w Nantes. To francuski pisarz, dramaturg i działacz społeczny. Powszechnie uważany za jednego z protoplastów fantastyki naukowej. Był autorem kilkudziesięciu powieści. Pisał powieści podróżnicze i fantastycznonaukowe oraz historyczne, geograficzne, kryminalne, a także sztuki teatralne i wiersze. Zmarł 24 marca 1905 roku w Amiens.

W księgozbiorze biblioteki w Wielowsi znajduje się wiele książek francuskiego pisarza. Są to: „Dwa lata wakacji”, „Dzieci kapitana Granta”, „Łowcy meteorytów”, „Michał Strogow”, „Robur zdobywca”, „Napowietrzna wioska”, „Pięć tygodni w balonie”, „Piętnastoletni kapitan”. „Tajemnicza wyspa”, „W 80 dni dookoła świata”. W związku z przypadającą rocznicą bibliotekarka Barbara Biernat przygotowała w bibliotece wystawę poświęconą temu autorowi.