Konkurs Poetycki ogłoszony

VII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Pawła Brylińskiego

1. Gminna Biblioteka Publiczna w Sieroszewicach ogłasza VII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Pawła Brylińskiego. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Sieroszewice.
  1. Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim brać udział twórcy, piszący w języku polskim, którzy ukończyli 15 lat.
  1. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie trzech wierszy o dowolnej tematyce, w 5 egzemplarzach w formie wydruku na papierze w formacie A4 do dnia 15.07.2018 r. na adres: Gminna Biblioteka Publiczna w Sieroszewicach, ul. Ostrowska 49 63-405 Sieroszewice.

Na kopercie z nadesłanymi na konkurs wierszami proszę o dopisek: „Konkurs Poetycki im. Pawła Brylińskiego”.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach:

• – głównej (ogólnopolskiej)
  • – regionalnej (dla uczestników pochodzących z gminy Sieroszewice lub w niej zamieszkujących). Kategoria  regionalna oceniania będzie jeśli do konkursu wpłyną wiersze napisane przez minimum 5 uczestników.
  1. Nadesłane na konkurs wiersze należy opatrzyć godłem (pseudonimem).

Uczestnicy przysyłający wiersze do kategorii regionalnej powinni obok godła umieścić dodatkowo literę „R”.

1. W osobnej, zaklejonej kopercie, również opatrzonej godłem, należy umieścić nazwisko i imię autora, adres, numer telefonu kontaktowego lub adres e-mailowy.
  1. Nadesłane na konkurs wiersze nie mogą być wcześniej nigdzie publikowane (publikacje, prasa, strona internetowa) ani nagradzane.
  1. Organizator nie zwraca nadesłanych tekstów i zastrzega sobie prawo do publikacji nagrodzonych i wyróżnionych wierszy w tomiku pokonkursowym lub prasie bez zgody autorów i honorarium.
  1. Organizator zastrzega sobie prawo do przetwarzania i wykorzystania danych osobowych uczestników w celach związanych z konkursem (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883 z późniejszymi zmianami).
  1. Prace nadesłane na konkurs oceniać będzie profesjonalne jury powołane przez Organizatora.

Przewiduje się następujący podział nagród:

I miejsce – 1.000 zł

II miejsce – 700 zł

III miejsce – 300 zł

• – cztery wyróżnienia I stopnia (pieniężne, po 150 zł)
  • – wyróżnienia II stopnia (nagrody książkowe)

oraz

– nagroda pieniężna w kwocie 200 zł dla najlepszego zestawu lub wiersza w kategorii regionalnej

Uwaga: Jury zastrzega sobie możliwość innego niż w regulaminie podziału nagród.

10. Nagrody i wyróżnienia pieniężne należy odebrać osobiście lub przez osobę upoważnioną w dniu finału.

11. Nagrody i wyróżnienia pieniężne nie odebrane w dniu finału przechodzą na rzecz Organizatora.

12. O wynikach konkursu laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie lub e-mailem do dnia 25.08.2018 r.

Informacja o wynikach konkursu zamieszczona będzie również na stronie Urzędu Gminy Sieroszewice i na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się w październiku 2018 r. w siedzibie Organizatora.

13. Organizator nie zwraca kosztów podróży laureatom konkursu.

14. Zgłoszenie uczestnictwa w konkursie jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego Regulaminu.