Przedszkolaki w bibliotece

W czwartkowy poranek, 4 kwietnia, książnica wielowiejska miała gości! I to nie byle jakich, bowiem odwiedziły ją przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Wielowsi wraz z wychowawczynią Pauliną Majewską.

Grupa Biedronek z chęcią wysłuchała krótkiej biografii Hansa Christiana Andersena, na którego cześć dzień 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci. Goście zaznajomili się także z twórczością autora, przeglądając wystawkę jego książek. Po śladach przedszkolaki dotarły do magicznego kuferka, w którym książkowi bohaterowie pozostawili swoje atrybuty. Pomogli także ułożyć książkowe puzzle oraz mieli możliwość sprawdzić swoją znajomość bajkowych historii w grze „PRAWDA czy FAŁSZ”. O organizacji biblioteki przypomnieli sobie podczas zabawy „Książeczki na półeczki”. Na spotkaniu wspólnie stworzony został także obrazkowy regulamin, który powieszony nad regałem z dziecięcymi pozycjami będzie przypominał wszystkim dzieciom o zasadach korzystania ze zbiorów. Na zakończenie wszyscy zostali obdarowani prezentami – dzieci otrzymały zakładki Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach, ja natomiast dostałam od nich przepiękny własnoręcznie wykonany wiosenny obrazek.

Dominika Kucharska