Wyróżnieni czytelnicy

Najlepsi czytelnicy z gminy Sieroszewice zostali nagrodzeni w ramach Dnia Bibliotekarza i Bibliotek w Ostrowie Wielkopolskim.

W środę, 8 maja 2019 roku, w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się czternasta edycja powiatowego konkursu „Czytelnik Roku 2018”. W czasie uroczystości nagrodzono najlepszych czytelników bibliotek z powiatu ostrowskiego. Z gminy Sieroszewice najwięcej książek przeczytały: Urszula Wojciechowska, czytelniczka Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach, Jagoda Lewicka, czytelniczka filii w Ołoboku, Maria Szymańska, czytelniczka filii w Wielowsi i Dominika Piaskowska, czytelniczka filii w Strzyżewie. Czytelnikom gratulowali: prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek, sekretarz powiatu ostrowskiego Mirosław Rychlik i wójt gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski. Czytelniczki otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody książkowe. Wyróżnienie w uznaniu osiągnięć i działań podejmowanych na rzecz rozwoju czytelnictwa w 2018 roku na terenie powiatu ostrowskiego otrzymała Janina Maciaszek, bibliotekarka filii w Strzyżewie. W spotkaniu uczestniczyły: Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewice, Marlena Nowak, bibliotekarka filii w Ołoboku, Dominika Kucharska, bibliotekarka filii w Wielowsi i Janina Maciaszek, bibliotekarka filii w Strzyżewie, a także wyróżnione czytelniczki.

Ostrowskie Święto Dnia Bibliotekarza i Bibliotek odbyło się w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek obchodzonego 8-15 maja 2019 roku. Organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Zdjęcia: Piotr Tomczak