Spacerkiem po literaturze

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ołoboku musieli wykazać się znajomością lektur rozwiązując test w ramach kolejnej edycji konkursu literackiego „Spacerkiem po literaturze”. Konkurs został zorganizowany w miejscowej filii bibliotecznej.

We wtorek, 21 maja, w bibliotece w Ołoboku odbyła się ósma edycja konkursu literackiego pod hasłem „Spacerkiem po literaturze”. Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań literaturą wśród dzieci, rozbudzenie pasji czytelniczych, zachęcanie młodzieży do pogłębiania znajomości literatury oraz sprawdzenie stopnia znajomości treści książek. Do konkursu przystąpiło 17 uczniów klas szóstej i siódmej ze Szkoły Podstawowej w Ołoboku, którzy przybyli do biblioteki z nauczycielkami: Bożeną Maciejewską i Iloną Mielcarek. Zadaniem dzieci było rozwiązanie testu dotyczącego tytułów książek, autorów i bohaterów lektur. Prace oceniała komisja w składzie: Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach i Marlena Nowak, bibliotekarka filii bibliotecznej w Ołoboku. Pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Lemiesz. Drugie miejsce zajęła Eliza Kowalska. Na trzecim miejscu uplasował się Kacper Paluszkiewicz. Wyróżnienia otrzymali: Weronika Biała, Julia Chwiłkowska, Joanna Wojtasiak. Dla laureatów były dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sieroszewicach. Organizatorem konkursu była filia biblioteczna w Ołoboku.