Dziecięce lata Papieża

S. Nikodema Buerger czytała dzieciom opowiadania o Papieżu Janie Pawle II. Kolejne spotkanie z cyklu „Dziecięce lata Karola Wojtyły” odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach.

Tym razem specjalnym gościem biblioteki była Nikodema Buerger ze Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek, która pracuje w Kurii Diecezjalnej w Kaliszu. Witając uczestników spotkania dyrektor książnicy Maria Marciniak przypomniała, że czytanie opowiadań o Karolu Wojtyle odbywa się z okazji obchodzonego Roku Świętego Jana Pawła II. Trzech opowiadań z książki Joanny Krzyżanek pt. „Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem i kilkadziesiąt razy okrążył kulę ziemską” wysłuchali uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej w Sieroszewicach oraz wychowawczynie: Paulina Kotas i Maria Matecka. Były to następujące opowiadania: „O tym, jak w małym mieszkaniu urodził się chłopczyk”, „O tym, jak Karolek zadawał mnóstwo pytań”, „O tym, jak bramkarz strzelił gola”. Po zakończeniu czytania s. Nikodema rozmawiała z dziećmi o życiu św. Jana Pawła II. Na pamiątkę spotkania siostra wręczyła uczniom obrazki z wizerunkiem Papieża Jana Pawła II i św. Józefa.

Podczas spotkań z cyklu „Dziecięce lata Karola Wojtyły” opowiadania o Papieżu czytali wcześniej: o. biskup Łukasz Buzun, biskup pomocniczy diecezji kaliskiej, ks. Paweł Guździoł, proboszcz parafii pw. św. Marka Ewangelisty w Rososzycy i ks. Łukasz Skoracki, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej.