Ozdoby choinkowe

Dzieci z gminy Sieroszewice otrzymały nagrody za wykonanie pomysłowych ozdób choinkowych. Na konkurs plastyczny zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sieroszewicach wpłynęło 247 prac.

Podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Ozdoba choinkowa” odbyło się w czwartek, 17 grudnia, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach. Gościem spotkania był wójt gminy Sieroszewice Czesław Berkowski. Była to już jedenasta edycja konkursu, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach. Ten konkurs corocznie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Przez te wszystkie lata dzieci przygotowały ponad 2550 ozdób choinkowych. W tegorocznej edycji konkursu wzięły udział dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Przy ocenie prac świątecznych jurorzy brali pod uwagę: pomysłowość, funkcjonalność i estetykę wykonania. Komisja w składzie: Maria Marciniak (dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach), Ewa Kotowska-Rasiak (redaktor portalu biblioteki) i Janina Maciaszek (bibliotekarka filii w Strzyżewie) wybrała 29 najładniejszych bombek. – Ozdoby choinkowe zostały wykonane w różnych technikach, ale zdecydowanie dominowały prace przestrzenne, a szczególnie kuliste. Były bombki w kształcie bałwanków, choinek czy aniołków. Do zrobienia ozdób dzieci wykorzystały papier kolorowy, bibułę, watę, piórka, koraliki, wełnę, sznureczki i wiele innych materiałów. Nowością były ozdoby wykonane z puszek po napojach. Bombki były przyozdobione łupinami orzechów i suszonymi cytrusami. Wszystkie ozdoby były kolorowe z elementami święcącymi. Jak co roku choinka została przystrojona tymi ozdobami. Czytelnicy odwiedzający naszą bibliotekę zachwycają się choinką z kolorowymi, pomysłowymi bombkami i mówią, że drzewko ma wyjątkowy charakter – powiedziała Maria Marciniak.
Laureaci w kategorii Przedszkola i Klasy O: Natalia Ibron, Agata Nowak (Publiczne Przedszkole w Latowicach), Nikola Bartczak, Witold Mendera, Jakub Wirt (Publiczne Przedszkole w Psarach), Kacper Klawiński (Publiczne Przedszkole w Westrzy), Wojciech Armatys, Tobiasz Błaszczyk, Martyna Lisiak (Publiczne Przedszkole w Wielowsi), Maja Komin (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Masanowie), Aleksandra Bartelak (kl. 0 w Szkole Podstawowej w Sieroszewicach).
Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. I-III: Karol Piotr, Karol Śniatała, Natalia Wietecka (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Nikola Klawińska, Nikodem Łęgowski (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Nadia Dewicka, Arkadiusz Maląg, Wiktoria Wyrwińska (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Kamil Gebel (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Katarzyna Skrobańska (Szkoła Podstawowa w Zamościu).
Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. IV-VI: Daria Łukawska (Szkoła Podstawowa w Ołoboku), Kinga Harych (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Wiktoria Jessa, Kinga Nadolska, Milena Walkowiak (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Martyna Kamzol, Mateusz Michalak, Katarzyna Skrzypińska (Szkoła Podstawowa w Wielowsi).
Laureatom dyplomy i nagrody wręczył wójt Czesław Berkowski. Na zakończenie spotkania włodarz gminy Sieroszewice podziękował dyrektor książnicy za organizowanie konkursów plastycznych, a laureatom gratulował sukcesu. – Od lat obserwuję, że ten konkurs na ozdobę choinkową cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego, że wszyscy lubimy święta Bożego Narodzenia. Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom za udział. Bardzo ładne prace zrobiliście – powiedział Czesław Berkowski, który złożył też życzenia świąteczne. Wszystkie własnoręcznie wykonane bombki można oglądać w bibliotece.