Rocznice literackie

2 lipca przypada 50. rocznica śmierci Jana Brzechwy. Dla upamiętnienia tej rocznicy w bibliotece w Strzyżewie wystawione zostały jego książki.

Jan Brzechwa urodził się 15 sierpnia 1898 roku w Żmerynce. To polski poeta, autor wielu znanych i lubianych bajek oraz wierszy dla dzieci. Pisał również teksty satyryczne dla dorosłych, a także tłumaczył literaturę rosyjską. Zmarł 2 lipca 1966 roku w Warszawie. Został pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.
Bibliotekarka Janina Maciaszek zaprezentowała na wystawie najbardziej popularne bajki dla dzieci. Są to: „Sto bajek”, „Oto bajka”, „Od baśni do baśni”, „Pchła Szachrajka”, „Grzyby”, „Żuk”, „Krasnoludki”, „Lis i jaskółka”, „Entliczek-pentliczek”, „Psie smutki” i wiele zbiorów wierszy.