W filii bibliotecznej w Wielowsi zorganizowano wystawę książek Cypriana Kamila Norwida. W ten sposób uczczono 195. rocznicę urodzin poety.
Cyprian Kamil Norwid urodził się 24 września 1821 roku w Laskowie-Głuchach. Często uznawany jest za ostatniego z czterech najważniejszych polskich poetów romantycznych. Wielu historyków literatury uważa jednak taki pogląd za zbytnie uproszczenie, zaliczając jego twórczość raczej do klasycyzmu i parnasizmu. Przeważającą część swojego życia spędził za granicą, głównie w Paryżu, żyjąc w nędzy i utrzymując się z prac dorywczych. Zmarł 23 maja 1883 roku w Paryżu. Twórczość Norwida, trudna do zrozumienia dla jemu współczesnych, została zapomniana po jego śmierci. Został odkryty ponownie dopiero w okresie Młodej Polski głównie za sprawą Zenona Przesmyckiego-Miriama. Najważniejsze dzieła tego wybitnego polskiego poety to: „Bema pamięci żałobny rapsod”, „W Weronie”, „Moja ojczyzna”, „Vade-mecum”, „Pieśń od ziemi naszej” (liryki), „Pompeja”, „Niewola”, „Rzecz o wolności słowa” (poematy), „Wyjątek z pamiętnika”, „Czarne kwiaty”, „Białe kwiaty”, „Milczenie”, „Pamiętnik Podróżny” (prozy), „Stygmat”, „Dwie powieści” (nowele), „Wanda”, „Pierścień Wielkiej Damy”, „Kleopatra i Cezar”, „Za kulisami” (dramaty). Poeta był także autorem kilkunastu obrazów olejnych, z których do dziś przetrwały cztery. Alegoryczne przedstawienie odrodzonej Polski pod nazwą „Jutrznia” od grudnia 2007 roku znajduje się w zbiorach Muzeum im. Lubomirskich we Wrocławiu.
W związku z 195. rocznicą urodzin Cypriana Kamila Norwida bibliotekarka Barbara Biernat przygotowała wystawę dzieł polskiego poety. Na ekspozycji można zobaczyć takie książki, jak „Utwory wybrane”, „Pisma wierszem i prozą”.