W filiach bibliotecznych w Wielowsi i Strzyżewie zorganizowano wystawę książek Ewy Szelburg-Zarembiny. W ten sposób wspomniano 30. rocznicę śmierci pisarki.
Ewa Szelburg-Zarembina urodziła się 10 kwietnia 1899 roku w Bronowicach koło Puław. W latach 1918-1922 studiowała filologię polską i pedagogikę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od 1921 do 1928 roku była nauczycielką w seminariach pedagogicznych. W okresie okupacji była działaczką podziemia oświatowego i redaktorką konspiracyjnego miesięcznika „W świetle dnia”. Debiutowała w 1922 r. na łamach tygodnika „Moje Pisemko” jako autorka utworów dla dzieci. Dla dorosłego czytelnika wydała w 1924 roku „Legendy żołnierskie” i od tej pory tworzyła dla dzieci i dorosłych. 20 kwietnia 1965 roku zwróciła się z apelem uczczenia pamięcią bohaterstwa i męczeństwa dzieci i młodzieży w dziejach Polski. Apel wywołał odzew i ze składek społecznych powstało w Warszawie Centrum Zdrowia Dziecka. W latach 1968-1976 była pierwszym kanclerzem Kapituły Orderu Uśmiechu. Zmarła 28 września 1986 roku w Warszawie. Pochowana została w Nałęczowie, gdzie spędziła dzieciństwo i młodość.
Na wystawie w Wielowsi zorganizowanej przez bibliotekarkę Barbarę Biernat można oglądać książki dla dzieci. Są to opowiadania: „Najmilsi”, „Idzie niebo ciemną nocą…”, „Królestwo bajki”, „Dziadzio Mrok”. Podobną ekspozycję przygotowała Janina Maciaszek w bibliotece w Strzyżewie.