Książka „Gmina Sieroszewice – 25 lat samorządności” z udziałem autorki Ewy Kotowskiej-Rasiak i wydawcy wójta gminy Sieroszewice Czesława Berkowskiego została zaprezentowana podczas spotkania w Sieroszewicach. Nową publikację otrzymały wszystkie osoby obecne na wieczorku.
Gości przybyłych na spotkanie, które odbyło się 17 listopada w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sieroszewicach, powitała Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: radny powiatowy Arkadiusz Wojtczak, zastępca wójta gminy Sieroszewice Ryszard Boduch, sekretarz Mirosława Busza, ks. Piotr Kuświk, proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Wielowsi, ks. Mateusz Puchała, redaktor Radia Rodzina, radni obecnej i poprzednich kadencji, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych, obecni i byli dyrektorzy szkół i przedszkoli, obecni i byli pracownicy Urzędu Gminy i jednostek organizacyjnych, Zasłużeni dla Gminy Sieroszewice, obecni i byli sołtysi, obecne i byłe przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich, prezesi i naczelnicy Ochotniczych Straży Pożarnych, lekarze, obecny i byli kierownicy Posterunku Policji, prezesi stowarzyszeń działających na terenie gminy Sieroszewice, animatorzy kultury i sportu, osoby związane z samorządem gminy Sieroszewice, rodzina i przyjaciele autorki.
Po prezentacji książki, której dokonała autorka Ewa Kotowska-Rasiak, o początkach samorządności w gminie Sieroszewice opowiedział wójt Czesław Berkowski. Przypomniał, że pierwszą inwestycją była budowa wodociągów na terenie gminy. Dodał, że w 1996 roku gmina stała się organem prowadzącym szkół podstawowych. Zaznaczył też, że w przeciągu 25 lat dokonano wiele inwestycji począwszy od wodociągów, poprzez poprawę warunków nauczania w szkołach, po budowę dróg i chodników. Wskazał, że od 2002 roku wójt jest wybierany w wyborach bezpośrednich. – To, co osiągnęliśmy to jest zasługa całego zespołu ludzi. To są radni, pracownicy Urzędu Gminy, sołtysi. Moim zdaniem to był bardzo udany okres dla samorządności w Polsce. To, co udało się w małych ojczyznach zrobić to jest wielka zasługa ludzi, którzy z samorządem związali się i chcieli dla dobra społeczeństw lokalnych pracować. Chciałbym podziękować wszystkim, których spotkałem na swej drodze samorządowej. Było tutaj bardzo duże grono osób, którym leżało na sercu dobro gminy i starali się dla tego wspólnego dobra pracować – mówił włodarz gminy Sieroszewice.
Autorce i wydawcy książki gratulował prezes Ostrowskiego Stowarzyszenia Genealogicznego Marian Nowak. Z kolei radny powiatowy Arkadiusz Wojtczak, który od 1990 roku jest związany z samorządem gminy Sieroszewice, zauważył, że publikacje związane z lokalną działalnością są chętnie czytane przez mieszkańców. Gratulacje na ręce autorki Ewy Kotowskiej-Rasiak i wójta Czesława Berkowskiego złożyła dyrektor biblioteki Maria Marciniak. Po części oficjalnej szefowa książnicy zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek. Była też okazja do uzyskania dedykacji od autorki i wydawcy.