W filii bibliotecznej w Wielowsi zorganizowano wystawę książek Janiny Porazińskiej. W ten sposób uczczono 135. rocznicę urodzin pisarki.
Janina Porazińska urodziła się 29 września 1882 roku w Lublinie (niektóre źródła podają rok 1888). Studiowała na Wydziale Przyrodniczym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Debiutowała w 1903 roku na łamach „Wędrowca” jako poetka. Była współpracowniczką pism dla dzieci: „Przyjaciel Dzieci”, „Promyk” i „Promyczek”. W 1917 roku założyła pismo „Płomyk”. W latach 1927-1939 była redaktorem czasopism: „Płomyczek”, „Słonko” i „Poranek”. W okresie okupacji była działaczką podziemia oświatowego i kulturalnego. Pisarka rozmiłowana była w polskim folklorze i w oparciu o niego pisała własne poezje i baśnie. Książki były tłumaczone na wiele języków. W 1958 roku opracowała Kalevalę w wersji dla dzieci. Zmarła 3 listopada 1971 roku w Warszawie.
Na wystawie zorganizowanej przez bibliotekarkę Barbarę Biernat można oglądać najpopularniejsze książki dla dzieci. Są to: „Dorotka”, Hej, z drogi”, „I w sto koni nie dogoni, „Kichuś majstra Lepigliny”, „Kozucha kłamczucha”, „Nad wiślaną wodą”, „Psotki i śmieszki”, „Starodzieje”, „Szewczyk Dratewka”, „Wiersze dla dzieci”, „Za górami… za lasami…”.