W filii bibliotecznej w Wielowsi zorganizowano wystawę książek Ireny Jurgielewiczowej. W ten sposób uczczono 115. rocznicę urodzin pisarki.
Irena Jurgielewiczowa urodziła się 13 stycznia 1903 roku w Działoszynie koło Wielunia. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowała także pedagogikę na Wolnej Wszechnicy Polskiej. Debiutowała w 1933 roku na łamach czasopisma „Wiedza i Życie” jako eseistka. W okresie okupacji brała udział w tajnym nauczaniu uniwersyteckim. Była żołnierzem Armii Krajowej ps. Isia. W czasie Powstania Warszawskiego w Oddziale V Komendy Głównej AK w Śródmieściu. Po powstaniu przebywała w obozie jenieckim Stalag IV B. Do kraju wróciła w 1946 roku. W latach 1946–1950 prowadziła wykłady z teorii oświaty dorosłych na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1950–1954 była kierownikiem literackim Państwowego Teatru Nowej Warszawy. Pracę zawodową rozpoczęła jako nauczycielka. Była członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Początkowo pisała utwory dla dzieci młodszych. Wielką popularność wśród czytelników i uznanie krytyki zyskały psychologiczne powieści dla młodzieży, takie jak: „Niespokojne godziny”, „Wszystko inaczej”, „Inna?”, „Ważne i nieważne”, a przede wszystkim „Ten obcy”. Książka ta została umieszczona w 1964 roku na Liście Honorowej IBBY i przetłumaczona na wiele języków. Była laureatką Orderu Uśmiechu. Zmarła 25 maja 2003 roku w Warszawie.
Na wystawie zorganizowanej przez bibliotekarkę Barbarę Biernat w książnicy w Wielowsi można oglądać najpopularniejsze książki powieściopisarki dla dzieci i młodzieży.