Spacerkiem po literaturze

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ołoboku rozwiązując test literacki musieli wykazać się znajomością lektur. Konkurs został zorganizowany w miejscowej filii bibliotecznej.

W czwartek, 24 maja, w bibliotece w Ołoboku odbyła się siódma edycja konkursu literackiego pod hasłem „Spacerkiem po literaturze”. Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań literaturą wśród dzieci, rozbudzenie pasji czytelniczych, zachęcanie uczniów do pogłębiania znajomości literatury oraz sprawdzenie stopnia znajomości treści książek. Do konkursu przystąpiło 13 uczniów klas szóstej i siódmej ze Szkoły Podstawowej w Ołoboku, którzy przybyli do biblioteki z nauczycielkami: Bożeną Maciejewską i Iloną Mielcarek. Zadaniem dzieci było rozwiązanie testu dotyczącego tytułów książek, autorów i bohaterów lektur. Prace oceniała komisja w składzie: Katarzyna Gołdyn (przewodnicząca), Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach, Anna Urbaniak, bibliotekarka filii bibliotecznej w Ołoboku i Barbara Biernat, bibliotekarka filii bibliotecznej w Wielowsi. Pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Lemiesz. Drugie miejsce zajęła Dominika Wrona. Na trzecim miejscu uplasował się Nikodem Walczak. Wyróżnienia otrzymali: Aleksander Gawron, Szymon Jancik, Dominik Majtas, Sebastian Patalas, Oliwia Strzelczyk. Dla laureatów były dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sieroszewicach. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Laureatom znajomości lektur gratulowały i zachęcały do dalszego czytania: Teresa Lemiesz, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Sieroszewice, a zarazem sołtys Ołoboku, Piotr Fałczyński, poeta i prozaik oraz Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach. Organizatorem konkursu była filia biblioteczna w Ołoboku.