Bajki pod choinką

W ramach akcji „Świąteczne czytanie dzieciom” opowiadania związane ze świętami Bożego Narodzenia czytały bibliotekarki z gminy Sieroszewice. Spotkania z milusińskimi odbyły się w przedszkolach i szkołach podstawowych.

W ramach akcji „Świąteczne czytanie dzieciom” w Szkole Podstawowej w Strzyżewie odbyło się spotkanie bibliotekarki Janiny Maciaszek z dziećmi z oddziału przedszkolnego i zerówki. Maluchy wraz z wychowawczyniami Anetą Skupin i Łucją Pajek wysłuchały opowiadań związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Bibliotekarka Dominika Kucharska odwiedziła Szkołę Podstawową w Wielowsi, gdzie uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami: Bogusławą Bogusz, Sławą Piaskowską i Anną Walerian miały okazję posłuchać opowiadania pt.„Sekret Bożego Narodzenia”. Bajek świątecznych wysłuchali też milusińscy z Publicznego Przedszkola w Wielowsi wraz z wychowawczyniami Beatą Grochowską i Pauliną Majewską oraz dyrektorką Małgorzatą Stępniak.

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach udała się z wizytą do Publicznego Przedszkola w Westrzy, gdzie przeczytała świąteczne opowiadanie. W spotkaniu uczestniczyła dyrektor placówki Ewa Ratajczyk. Podobne spotkanie odbyło się w Publicznym Przedszkolu w Latowicach. Wraz z milusińskimi bajki słuchały dyrektor Ewa Dudek oraz wychowawczynie: Elżbieta Siwak i Katarzyna Nowak.

W czasie tych spotkań bibliotekarki rozmawiały z dziećmi o przygotowaniach i spędzaniu świąt Bożego Narodzenia. Milusińscy wiedzieli, co to jest wigilia i że tego dnia należy połamać się opłatkiem z najbliższymi. Opowiadali też o ubieraniu choinki i prezentach od św. Mikołaja. Z okazji zbliżających się świąt pracownice bibliotek życzyły dzieciom zdrowych, wesołych świąt, a przede wszystkim dużej ilości prezentów pod choinką.