Lato pachnące książką

W czasie wakacji w bibliotekach w Wielowsi i Ołoboku zorganizowano zajęcia dla najmłodszych czytelników. Był czas na czytanie, a także na wspólne zabawy.

„Lato pachnące książką” – pod tą nazwą odbywały się w letnich miesiącach zajęcia dla dzieci w wielowiejskiej książnicy. Piknik z lekturą, bezpieczne wakacje czy nocne czytelników rozmowy to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na najmłodszych. Powstały plakaty przypominające o zasadach bezpiecznego spędzania wolnego czasu, były zajęcia na świeżym powietrzu czy też kącik gier planszowych.

Podobne spotkania miały miejsce w filii bibliotecznej w Ołoboku. Podczas zajęć rozmawiano o bezpiecznym spędzaniu wakacji. Bibliotekarka Marlena Nowak przeczytała dzieciom bajki „Pinokio” i „Złota kaczka”. Oczywiście, nie zabrakło czasu na rozwiązywanie zagadek.