Święto Kubusia Puchatka

Z okazji święta Kubusia Puchatka w bibliotece w Ołoboku odbyło się spotkanie z przedszkolakami, którzy z zaciekawieniem słuchali opowiadań o przygodach bohatera.

W piątek, 17 stycznia, na zaproszenie bibliotekarki Marleny Nowak książnicę w Ołoboku odwiedziły przedszkolaki z wychowawczynią Lucyną Wittek. Spotkanie zorganizowano z okazji święta Kubusia Puchatka, które obchodzone jest 18 stycznia na pamiątkę urodzin jego autora Alana Alexandra Milne. Dzieci same wybrały do przeczytania książki z bogatej kolekcji Kubusia Puchatka. Po przeczytaniu opowiadań „Kubuś Puchatek. Gdzie się podziały kałuże? i „Kubuś i przyjaciele. Opowieść filmowa” bibliotekarka rozmawiała z dziećmi na temat przyjaźni. Następnie milusińscy chętnie wykonali prace plastyczne z motywem Kubusia Puchatka. Spotkanie przebiegło jak zawsze w miłej atmosferze.