Książka na zimowe wieczory

W ramach akcji „Koszyk książek dla seniorów” dyrektor biblioteki udała się z wizytą do Dziennego Domu Senior + w Latowicach. Podczas spotkania przedstawiła paniom i panom nową ciekawą ofertę książek oraz przeczytała wiersz o matce.

W środę, 29 stycznia, Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach udała się z pierwszą w tym roku wizytą do Dziennego Domu Senior + w Latowicach, gdzie zaprezentowała kolejną porcję książek. Na początku spotkania pani Maria złożyła seniorom życzenia na Nowy Rok 2020.

Wielu seniorów w zimowe długie wieczory przy filiżance kawy chętnie sięga po książki. Tym razem szefowa książnicy zaoferowała następujące pozycje: „Meduza” C. Cussler, „Przybrana córka” J. Courths-Machler, „Zagadki Sherlocka Holmesa” A.C. Doyle, „Nemezis” A. Christe, „Dziewczyna w niebieskim płaszczu” M. Hesse, „Ania z Zielonego Wzgórza” L.M. Montgomery. Seniorzy mieli okazję wypożyczyć także „Biografię Cezarego Pazury”, „Ostrów Wielkopolski – ilustrowane dzieje miasta” i książkę „Sami Swoi” przedstawiającą kulisy kultowej komedii. Spotkanie zakończono przeczytaniem wiersza „Matka” Bolesława Czerwieńskiego z antologii „Matka i dziecko w poezji polskiej”. W spotkaniu uczestniczyły: Anna Jędrzak, koordynator Dziennego Domu Senior + w Latowicach i Wioletta Pietrzak, opiekunka seniorów.