Pomysłowe pisanki

Dzieci z gminy Sieroszewice zostały nagrodzone za wykonanie pomysłowych pisanek. Wyróżnione prace można oglądać na wystawie pokonkursowej w bibliotece.

Do udziału w konkursie zaproszono przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Była to już piętnasta edycja konkursu cieszącego się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, a jego pomysłodawcą i organizatorem jest Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach. Mimo pandemii na konkurs wpłynęło 225 pisanek. Przy ocenie prac jurorzy brali pod uwagę: samodzielność, wyraz artystyczny, pomysłowość i estetykę wykonania. Komisja w składzie: Maria Marciniak (dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach) i Dominika Kucharska (bibliotekarki filii bibliotecznej w Wielowsi ) wybrała 42 najładniejsze pisanki.

Laureaci w kategorii przedszkola i zerówki: Antoni Musielak, Maja Rachwał (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Ołoboku) Maria Drążkiewicz (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Parczewie), Marcelina Kawaler (Publiczne Przedszkole w Psarach), Weronika Rutowicz (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Rososzycy), Adam Grzesiak, Zuzanna Muszyńska, Agata Nieruchalska, Oliwia Przybylak (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Strzyżewie), Agata Gierz, Kinga Gierz, Bartłomiej Sznayder, Agata Szukalska (Publiczne Przedszkole w Westrzy), Alicja Skupińska, Blanka Szmaj, Krzysztof Witoń (Publiczne Przedszkole w Wielowsi), Norbert Muszyński (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Zamościu).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. I-III: Roksana Banasiak, Gabriela Szmaj, Wiktoria Śniatała (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Lena Fornalczyk, Stanisław Kostera (Szkoła Podstawowa w Ołoboku), Malwina Bartczak, Nadia Walczak (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Iga Bartoś, Kaja Nadolska, Amelia Olejnik (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Zuzanna Miedzianowska, Hanna Wawrzyniak, Zofia Wawrzyniak (Szkoła Podstawowa w Strzyżewie), Anna Skupin, Kacper Skupin (Szkoła Podstawowa w Zamościu).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. IV-VIII: Daria Klicha, Julia Klicha (Szkoła Podstawowa w Droszewie), Klaudia Klawińska, Nikola Klawińska, Natalia Kwiatek (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Maciej Kaczmarkiewicz, Barbara Kapałka (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Wiktoria Banaś (Szkoła Podstawowa w Strzyżewie), Lena Mateusiak (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Zofia Warga (Szkoła Podstawowa w Zamościu).

Ze względu na pandemię nie można było zorganizować finału jak zwykle to bywało. 20 i 21 kwietnia autorzy pisanek indywidualnie odwiedzali Gminną Bibliotekę Publiczną w Sieroszewicach, aby odebrać dyplomy i nagrody ufundowane przez sieroszewicką książnicę. Laureatom gratulowała Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach. Wyróżnione pisanki można oglądać na wystawie pokonkursowej w bibliotece w Sieroszewicach.

Ewa Kotowska-Rasiak