Zabawa z bajkami

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek bibliotekarka filii bibliotecznej w Ołoboku udała się z wizytą do milusińskich z sąsiadującego przedszkola.

Albert Einstein mówił, że aby mieć inteligentne dzieci, trzeba im czytać bajki; zaś aby mieć jeszcze bardziej inteligentne, trzeba im czytać więcej bajek!

Bajki są dla dzieci istotnym kontaktem z językiem, stają się dla dziecka pierwszym ważnym spotkaniem literackim. Słuchając bajek maluchy budują w swoich głowach wyobrażenia a to już otwarcie drzwi do wyobraźni, która jest niezwykle istotna w dorosłym życiu.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Korzystając z tej okazji udałam się do sąsiadującego przedszkola w Ołoboku. Przedszkolaki pomogły mi uporać się z puzzlami przedstawiającymi okładki znanych bajek i baśni, które wymieszała wcześniej „Czarownica”, a później z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania autorstwa Elizy Piotrowskiej o małej myszce Tupciu Chrupciu – Przedszkolak na medal. W podziękowaniu za pomoc otrzymały dyplom.

Klaudia Stawska