Spotkanie bibliotekarzy

Dyrektorzy bibliotek z powiatu ostrowskiego przybyli z wizytą do nowo wybudowanej biblioteki i klubu seniora w Strzyżewie. Z gośćmi spotkał się wójt gminy Sieroszewice.

W środę, 1 czerwca, na zaproszenie dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach Marii Marciniak do biblioteki w Strzyżewie przybyli wójt Anatol Piaskowski, Jarosław Balcar, dyrektor Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim, Alicja Sierakowska, instruktor powiatowy Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim, dyrektorzy miejsko-gminnych i gminnych bibliotek z powiatu ostrowskiego. W spotkaniu uczestniczyły także obecne i emerytowane pracownice Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach.

Po powitaniu dyrektor sieroszewickiej książnicy podkreśliła, że nowa biblioteka w Strzyżewie została wybudowana w całości ze środków Urzędu Gminy Sieroszewice. Wskazała, że biblioteka jest zlokalizowana w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej, co jest jej dodatkowym atutem. W swoim wystąpieniu wójt Anatol Piaskowski zaznaczył, że radością dla niego jest to, że mieszkańcy Strzyżewa, a także innych miejscowości będą mogli korzystać z nowego obiektu nie tylko wypożyczając książki, ale także biorąc udział w różnych spotkaniach. Dodał, że wkrótce zacznie funkcjonować klub seniora. Goście gratulowali takiej inwestycji i na ręce dyrektor Marii Marciniak wręczyli upominki. Był też czas na obejrzenie pomieszczeń biblioteki i rozmowy przy kawie.

Ewa Kotowska-Rasiak