Z dyplomami po książkę

W bibliotece w Strzyżewie odbyła się lekcja biblioteczna połączona z wręczeniem dyplomów młodego czytelnika i młodej czytelniczki. Dzieci zapoznały się z zasadami korzystania ze zbiorów książnicy.

W dniu 9 listopada 2022 roku strzyżewska filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach oficjalnie powitała w swoich progach wyjątkowych czytelników. To uczennice i uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Strzyżewie. Wpierw dzieci wzięły udział w swojej pierwszej lekcji bibliotecznej. Poznały między innymi genezę określenia: biblioteka, dowiedziały się jak wyglądały kiedyś książki i jak bardzo były wtedy drogie, usłyszały także o materiale, z jakiego książki wykonywano, jak również zapoznały się z „sekretami” współczesnej biblioteki, zasadami korzystania z niej oraz indywidualnej troski o książki. Następnie otrzymały dyplomy młodego czytelnika i młodej czytelniczki strzyżewskiej filii. Na koniec bibliotekarka przekazała bardzo ważną dla nich informację o przybyciu skrzata Libercika vel Liberka (bo onże jest dwojga imion), który postanowił założyć w Strzyżewie specjalnie dla nich klub książki. Wszystkie dzieci postanowiły wstąpić do tego elitarnego klubu. Najmłodszym czytelnikom towarzyszyła pani Barbara Cieślak, nauczycielka ze strzyżewskiej szkoły.

Justyna Sprutta