Ferie z baśniami

Przez dwa dni w ramach „Ferii w bibliotece” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach „gościły” i umilały uczestnikom czas baśnie Braci Grimm.

Dla dzieci, które brały udział w zajęciach zorganizowanych w czasie ferii w sieroszewickiej książnicy dyrektor Maria Marciniak przygotowała wiele atrakcji. W programie znalazło się wspólne oglądanie baśni „O sześciu łabędziach”, do której dzieci wykonały ilustracje. Pani Maria przeczytała także baśnie „Pani zima” i „Osiołek”, a potem milusińscy przedstawili bohaterów tych opowiadań na kartkach papieru. Czas wypełniły także zabawy związane z przeczytanymi baśniami takie jak czółko, kalambury, znajdowanie różnic.

Ewa Kotowska-Rasiak