Mój bohater strażak

Dzieci z gminy Sieroszewice odebrały nagrody za wykonanie prac plastycznych pt. „Mój bohater strażak”. Na konkurs zorganizowany przez zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczpospolitej Polskiej w Sieroszewicach i Gminną Bibliotekę Publiczną w Sieroszewicach wpłynęło 80 prac.

Podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Mój bohater strażak” i wręczenie nagród odbyło się we wtorek, 30 kwietnia, w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sieroszewicach. Do udziału w konkursie zaproszono przedszkolaków i najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Przy ocenie prac jurorzy brali pod uwagę: zgodność z regulaminem, wyraz artystyczny, estetykę, pomysłowość i samodzielność wykonania pracy. Komisja w składzie: Wojciech Andrzejewski, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Sieroszewicach (przewodniczący), Dominika Kucharska, bibliotekarka filii w Wielowsi i Klaudia Derdas, p.o. dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Sieroszewicach wybrała 22 prace. Były one oceniane w dwóch kategoriach wiekowych.

Laureaci w kategorii przedszkola i zerówki: Adrianna Kaźmierczak, Pola Matysek (Oddział  Przedszkolny w Masanowie), Paweł Przybyłek         (Publiczne Przedszkole w Mikstatcie), Kinga Gierz, Emilia Komorowska (Oddział Przedszkolny w Parczewie), Liwia Lubryka (Publiczne Przedszkole w Psarach), Agata Sobczak (Oddział Przedszkolny w Sieroszewicach), Szymon Strzelczyk (Publiczne Przedszkole w Westrzy), Jan Skupin, Michalina Stach (Oddział Przedszkolny w Zamościu).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. I-III: Gabriela Banasiak, Ola Kłokowska (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Dawid Przybyłek         (Szkoła Podstawowa w Mikstacie), Agata Gierz, Nadia Świtała (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Magdalena Solarczyk, Maja Tyl (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Kacper Szydlak (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Jan Piaskowski (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Wiktor Lewandowski, Dominik Pilarczyk, Marcelina Stach (Szkoła Podstawowa w Zamościu).

Laureatom dyplomy i nagrody wręczyli: Wojciech Andrzejewski, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Sieroszewicach, Wojciech Hełka, komendant gminny ZOSP RP w Sieroszewicach i dyrektor biblioteki Maria Marciniak.

Nagrodzone prace można oglądać przez dwa tygodnie na wystawie pokonkursowej w bibliotece w Sieroszewicach.

Ewa Kotowska-Rasiak