Świąteczne opowiadanie

W ramach akcji „Świąteczne czytanie dzieciom” przedszkolaki z Latowic i Westrzy wysłuchały opowiadania o świętach Bożego Narodzenia w Meksyku.

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach Maria Marciniak udała się z wizytą do Publicznego Przedszkola w Latowicach, gdzie przeczytała opowiadanie z książki „Święta na świecie” Sofii Marii Brand. Wraz z milusińskimi bajkę słuchały dyrektor przedszkola Ewa Dudek i wychowawczyni Małgorzata Urban.

Podobne spotkanie odbyło się w Publicznym Przedszkolu w Westrzy, gdzie opowiadania wysłuchały dzieci oraz dyrektor przedszkola Ewa Ratajczyk i wychowawczyni Blandyna Piaskowska.

W czasie przedświątecznych spotkań pani Maria Marciniak rozmawiała z dziećmi o przygotowaniach i spędzaniu świąt Bożego Narodzenia. Milusińscy wiedzieli, co to jest wigilia i że tego dnia należy połamać się opłatkiem z najbliższymi. Opowiadali też o ubieraniu choinki i prezentach od św. Mikołaja. Z okazji zbliżających się świąt dyrektor biblioteki życzyła dzieciom zdrowych, wesołych świąt, a przede wszystkim dużej ilości prezentów pod choinką, a na koniec obdarowała milusińskich słodkimi upominkami.

Ewa Kotowska-Rasiak