Konkurs Poetycki ogłoszony

VIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Pawła Brylińskiego

1. Gminna Biblioteka Publiczna w Sieroszewicach ogłasza VIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Pawła Brylińskiego. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Sieroszewice.
  1. Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim brać udział twórcy, piszący w języku polskim, którzy ukończyli 15 lat.
  1. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie trzech wierszy o dowolnej tematyce, w 5 egzemplarzach w formie wydruku na papierze w formacie A4 do dnia 19.07.2019 r. na adres: Gminna Biblioteka Publiczna w Sieroszewicach, ul. Ostrowska 49 63-405 Sieroszewice.

Na kopercie z nadesłanymi na konkurs wierszami proszę o dopisek: „Konkurs Poetycki im. Pawła Brylińskiego”.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach:

• – głównej (ogólnopolskiej)
  • – regionalnej (dla uczestników pochodzących z gminy Sieroszewice lub w niej zamieszkujących). Kategoria  regionalna oceniania będzie jeśli do konkursu wpłyną wiersze napisane przez minimum 5 uczestników.
  1. Nadesłane na konkurs wiersze należy opatrzyć godłem (pseudonimem).

Uczestnicy przysyłający wiersze do kategorii regionalnej powinni obok godła umieścić dodatkowo literę „R”.

1. W osobnej, zaklejonej kopercie, również opatrzonej godłem, należy umieścić nazwisko i imię autora, adres, numer telefonu kontaktowego lub adres e-mailowy.
  1. Nadesłane na konkurs wiersze nie mogą być wcześniej nigdzie publikowane (publikacje, prasa, strona internetowa) ani nagradzane.
  1. Organizator nie zwraca nadesłanych tekstów i zastrzega sobie prawo do publikacji nagrodzonych i wyróżnionych wierszy w tomiku pokonkursowym lub prasie bez zgody autorów i honorarium.
  1. Prace nadesłane na konkurs oceniać będzie profesjonalne jury powołane przez Organizatora.

Przewiduje się następujący podział nagród:

I miejsce – 1.000 zł

II miejsce – 700 zł

III miejsce – 300 zł

• – cztery wyróżnienia I stopnia (pieniężne, po 150 zł)
  • – wyróżnienia II stopnia (nagrody książkowe)

oraz

– nagroda pieniężna w kwocie 200 zł dla najlepszego zestawu lub wiersza w kategorii regionalnej

Uwaga: Jury zastrzega sobie możliwość innego niż w regulaminie podziału nagród.

9. Nagrody i wyróżnienia pieniężne należy odebrać osobiście lub przez osobę upoważnioną (osobą upoważnioną nie może być inny laureat) w dniu finału.

10. Nagrody i wyróżnienia pieniężne nie odebrane w dniu finału przechodzą na rzecz Organizatora.

11. O wynikach konkursu laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie lub e-mailem do dnia 23.08.2019 r.

Informacja o wynikach konkursu zamieszczona będzie również na stronie Urzędu Gminy Sieroszewice i na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się w październiku 2019 r. w siedzibie Organizatora.

12. Organizator nie zwraca kosztów podróży laureatom konkursu.

13. Zgłoszenie uczestnictwa w konkursie jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego Regulaminu.

14. Integralną częścią zgłoszenia jest nadesłanie podpisanej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu organizacji i przeprowadzenia konkursu.

15. Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:

Administratorem Danych osobowych jest Gminna Biblioteka Publiczna w Sieroszewicach, ul. Ostrowska 49 63-405 Sieroszewice, tel. 62 739 62 92.

Dane będą przetwarzane zgodnie z art. 6 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) oraz ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych. Dane będą przetwarzane w celu organizacji VIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Pawła Brylińskiego.

Wymagane dokumenty:

Zgoda – konkurs poetycki