W filiach bibliotecznych w Wielowsi i Strzyżewie zorganizowano wystawę książek Tadeusza Różewicza. W ten sposób uczczono 95. rocznicę urodzin poety i dramaturga.
Tadeusz Różewicz urodził się 9 października 1921 roku w Radomsku. W 1942 roku dostał się do Armii Krajowej. Walczył z bronią w ręku od 26 czerwca 1943 do 3 listopada 1944 roku na terenie powiatów radomszczańskiego, koneckiego, włoszczowskiego, opoczyńskiego i częstochowskiego. Pisał wiersze i zajmował się dziennikarstwem – prowadził pismo „Czyn Zbrojny”. Jego poezja była tak podziwiana przez partyzantów, że dowódca oddziału odkomenderował go na tydzień do napisania większego tekstu. W 1944 roku powstały „Echa leśne” uważane za właściwy debiut literacki Różewicza. Tomik składał się z wierszy, fraszek, humoresek, wywiadów, prozy poetyckiej utrzymanej w duchu patriotycznym. Od 1968 roku mieszkał we Wrocławiu, był jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Pisarzy. W 2008 roku, po wydaniu tomiku „Nauka chodzenia”, otrzymał Europejską Nagrodę Literacką w Strasburgu, a następnie jako pierwszy został uhonorowany „Silesiusem” – wrocławską nagrodą poetycką literatury środkowoeuropejskiej i wschodniej. Zmarł 24 kwietnia 2014 roku we Wrocławiu.
Na wystawie w bibliotekach w Wielowsi i Strzyżewie można zobaczyć książki napisane przez Różewicza. Pozycje znajdujące się w książnicach to: „Przygotowanie do wieczorku autorskiego”, „Świadkowie”, „Kartoteka”, „Opowiadanie traumatyczne”, „Nożyk profesora”, „Tarcza z pajęczyny”, „Wybór wierszy”.