Czytanie w bibliotece

W Gminnej Bibliotece w Sieroszewicach odbywa się cykl spotkań pod hasłem „Wtorkowe spotkania z Mądrą Myszą”. Opowieści o wykonywanych zawodach z zainteresowaniem słuchają uczniowie klasy III a ze Szkoły Podstawowej w Sieroszewicach.

Do tej pory w sieroszewickiej książnicy odbyło się pięć spotkań, podczas których dyrektor biblioteki Maria Marciniak czytała opowiadania z serii „Mądra mysz”. Były to: „Mam przyjaciółkę weterynarza”, „Mam przyjaciela kierowcę autobusu”, „Mam przyjaciela piekarza”, „Mam przyjaciela kolejarza” i „Mam przyjaciela pszczelarza”. W spotkaniach uczestniczą uczniowie klasy III a z wychowawczynią Barbarą Drzazgą. – Książki z serii „Mądra mysz” nie tylko bawią, ale przede wszystkim uczą. Podczas spotkań dzieci mają okazję zgłębić wiedzę na temat wykonywania różnych zawodów, a także poznać hobby bohaterów opowiadań – powiedziała Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach.