Bajki pod choinką

Opowiadania o choince, wieczerzy wigilijnej, prezentach od św. Mikołaja, pasterce miały okazję posłuchać dzieci z gminy Sieroszewice. Bibliotekarki czytały w ramach akcji „Świąteczne czytanie dzieciom”.

W ramach akcji „Świąteczne czytanie dzieciom” w Szkole Podstawowej w Strzyżewie odbyło się spotkanie bibliotekarki Janiny Maciaszek z dziećmi z oddziału przedszkolnego i zerówki. Maluchy wraz z wychowawczyniami Anetą Skupin i Łucją Pajek wysłuchały opowiadań związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Bibliotekarka Barbara Biernat odwiedziła Szkołę Podstawową w Wielowsi, gdzie pierwszoklasiści z wychowawczynią Bogumiłą Bogusz, dzieci z klasy drugiej z wychowawczynią Sławą Piaskowską, a także uczniowie klas trzecich z nauczycielką Dorotą Kaźmierczak miały okazję poznać opowiadania o tradycjach świąt Bożego Narodzenia. Bajki pod choinką wysłuchali też milusińscy z Publicznego Przedszkola w Wielowsi wraz z wychowawczyniami Beatą Grochowską i Pauliną Majewską.

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach udała się z wizytą do Publicznego Przedszkola w Westrzy, gdzie przeczytała opowiadanie o św. Mikołaju. W spotkaniu uczestniczyły dyrektor placówki Ewa Ratajczyk oraz wychowawczyni Blandyna Piaskowska. Podobne spotkanie odbyło się w Publicznym Przedszkolu w Latowicach. Wraz z milusińskimi bajki słuchały dyrektor Ewa Dudek i Elżbieta Siwak.

W czasie tych spotkań bibliotekarki rozmawiały z dziećmi o przygotowaniach i spędzaniu świąt Bożego Narodzenia. Milusińscy wiedzieli, co to jest wigilia i że tego dnia należy połamać się opłatkiem z najbliższymi. Opowiadali też o ubieraniu choinki i prezentach od św. Mikołaja. Z okazji zbliżających się świąt pracownice bibliotek życzyły dzieciom zdrowych, wesołych świąt, a przede wszystkim dużej ilości prezentów pod choinką.