Laurki nagrodzone

Kolorowe laurki, wśród których przeważały serduszka i kwiaty oraz wizerunki babci i dziadka nadesłano na Konkurs pt. „Najpiękniejsza laurka dla Babci. Najpiękniejsza laurka dla Dziadka” zorganizowany przez filię biblioteczną w Strzyżewie.

Mimo pandemii na konkurs wpłynęło 15 prac i wszystkie zostały nagrodzone. Laurki oceniało jury w składzie: Maria Marciniak – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach (przewodnicząca), Dominika Kucharska – bibliotekarka filii w Wielowsi, Justyna Sprutta – bibliotekarka filii w Strzyżewie. Równorzędne wyróżnienia otrzymali: Lena Płotek (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Parczewie), Jan Wachoński (Publiczne Przedszkole w Psarach), Oliwier Banasiak, Natasza Krawiec, Maja Płókarz, Szymon Stawowski, Zuzanna Wróbel (Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Rososzycy), Zuzanna Ehlert, Maja Marek (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Kinga Miedzianowska, Zuzanna Miedzianowska, Hanna Wawrzyniak, Zofia Wawrzyniak (Szkoła Podstawowa w Strzyżewie), Anna Skupin, Kacper Skupin (Szkoła Podstawowa w Zamościu). Przy ocenie prac jury brało pod uwagę pomysłowość i estetykę wykonania. – Cieszymy się, że mimo pandemii dzieci zaangażowały się w przygotowanie laurek. Autorzy wykonali pomysłowe prace. Do wykonania laurek dzieci wykorzystały kredki, plastelinę, kolorowy papier, a także wstążki i koraliki – powiedziała Maria Marciniak, przewodnicząca jury.

Ze względu na pandemię nie można było zorganizować finału jak zwykle to bywało. We wtorek, 16 lutego, autorzy laurek indywidualnie odwiedzali Gminną Bibliotekę Publiczną w Sieroszewicach, aby odebrać dyplomy i nagrody ufundowane przez sieroszewicką książnicę. Laureatom gratulowały Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach i Justyna Sprutta, bibliotekarka filii bibliotecznej w Strzyżewie.

Ewa Kotowska-Rasiak