Święto Niepodległości

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach i filii bibliotecznej w Strzyżewie przygotowano ekspozycję upamiętniającą Narodowe Święto Niepodległości. 11 listopada minęły 102 lata od odzyskania przez Polskę niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937 roku, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 roku, przywrócono je ustawą w 1989 roku.

Mimo że biblioteki są nieczynne dla czytelników, przygotowano wystawy okolicznościowe. W filii w Strzyżewie wystawiono książki dla dorosłych i dla dzieci, natomiast w bibliotece w Sieroszewicach w wypożyczalni dziecięcej ekspozycja składa się z książek dla najmłodszych. Książki dotyczą wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.