Święta na świecie

W ramach akcji „Świąteczne czytanie dzieciom” opowiadania z książki „Święta na świecie” czytali w bibliotece zaproszeni goście. Czytanie odbyło się on-line.

Na zaproszenie dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach Marii Marciniak przed świętami Bożego Narodzenia do książnicy przybyli wójt gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski i sekretarz Mirosława Busza. Goście w ramach akcji „Świąteczne czytanie dzieciom” przeczytali opowiadania z książki „Święta na świecie”, której autorką jest Sofie Maria Band. O tym jak wyglądają święta w Indiach przeczytał wójt Anatol Piaskowski, a opowieść o świętowaniu w Danii czytała sekretarz Mirosława Busza. Dzieci mogą posłuchać także o Bożym Narodzeniu w Meksyku i Włoszech. To pierwsze opowiadanie przeczytała Maria Marciniak, dyrektor książnicy, a włoskie tradycje przybliżyła Ewa Kotowska-Rasiak, redaktor strony internetowej biblioteki.

Korzystając z okazji włodarz gminy Sieroszewice złożył milusińskim i ich rodzicom życzenia świąteczne i wyraził radość, że mógł przeczytać dla nich bożonarodzeniową opowieść. Zapraszamy do obejrzenia filmu i posłuchania pięknych opowiadań o tym, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w innych krajach.

Ewa Kotowska-Rasiak

Film „Świąteczne czytanie dzieciom”