Rocznice literackie

12 marca mija 15. rocznica śmierci Roberta Ludluma. Z tej okazji w filiach bibliotecznych w Strzyżewie i Wielowsi zorganizowano wystawę książek amerykańskiego pisarza.

Robert Ludlum urodził się 25 maja 1927 roku w Nowym Jorku. To pisarz, aktor, producent, autor 27 powieści sensacyjnych, odtwórca ról w ok. 200 sztukach telewizyjnych, założyciel teatru Playhouse-on-the-Mall. Po ukazaniu się w 1971 roku jego pierwszej książki „Dziedzictwo Scarlattich” rozpoczął regularne pisanie. Większość jego tytułów stała się bestsellerami, dzięki którym stał się bogatym człowiekiem. Niektóre książki autor publikował pod pseudonimami Michael Shepherd i Jonathan Ryder. Zmarł 12 marca 2001 roku w Naples na Florydzie.
W księgozbiorach bibliotek w Strzyżewie i Wielowsi znajduje się wiele książek amerykańskiego pisarza. Są to powieści sensacyjne takie jak: „Weekend z Ostermanem”, „Testament Matarese’a”, „Iluzja Skorpiona”, „Strategia Bancrofta”, „Zemsta Łazarza”, „Zdrada Tristana”, „Kryptonim Ambler”, „Przymierze Kasandry”, „Czwarta Rzesza”, „Opcja paryska”. W związku z przypadającą rocznicą bibliotekarki Janina Maciaszek i Barbara Biernat przygotowały w bibliotekach wystawy poświęcone temu autorowi.