W filii bibliotecznej w Wielowsi zorganizowano wystawę książek Stanisława Wyspiańskiego. W ten sposób przypomniano czytelnikom o 110. rocznicy śmierci polskiego dramaturga, poety i malarza.
Stanisław Wyspiański urodził się 15 stycznia 1869 roku w Krakowie. Studiował malarstwo w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie, której dyrektorem był Jan Matejko. Pod koniec XIX wieku artysta odegrał istotną rolę w ruchu modernistycznym. Zaprojektował i częściowo wykonał polichromię w odnawianym kościele franciszkanów w Krakowie. W listopadzie 1900 roku wziął udział w weselu swojego przyjaciela Lucjana Rydla w Bronowicach, które zainspirowało go do napisania „Wesela” wydanego w 1901 roku. Ten dramat przyniósł artyście sławę i uznanie. Dwa lata później wydał trzy nowe dzieła: „Wyzwolenie”, „Achileis” i „Bolesław Śmiały”. W kolejnych latach ukazały się: „Legendy”, „Noc listopadowa”, „Akropolis”, „Skałka”, „Powrót Odysa”, „Sędziowie”. W 1906 roku został profesorem krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, a także członkiem krakowskiej Rady Miejskiej. Był jednym z założycieli Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka”. Zmarł 28 listopada 1907 roku w Krakowie i został pochowany w Krypcie Zasłużonych na Skałce.
Na wystawie w książnicy w Wielowsi przygotowanej przez bibliotekarkę Barbarę Biernat można oglądać najważniejsze działa Wyspiańskiego. Są to: „Wesele”, „Noc listopadowa”, „Warszawianka”, „Akropolis”, „Lelewel”. Warto dodać, że dramat „Wesele” jest nadal lekturą szkolną.