Święto postaci z bajek

Przedszkolaki i uczniowie z Wielowsi zaangażowali się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Pomogła im w tym bibliotekarka miejscowej filii bibliotecznej.

Gdzie wskoczyła lekkomyślna żabka? Na to pytanie znają już odpowiedź przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Wielowsi. Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, obchodzonego 5 listopada, odwiedziłam ich z książeczką z cyklu „Klub Przyjaciół Myszki Miki”. Dzieci poznały historię tego święta oraz z uwagą wysłuchały opowiadania, by następnie odpowiedzieć na zadane przeze mnie pytania.

Nie mogło zabraknąć także uczniów Szkoły Podstawowej w Wielowsi, którzy wraz z wychowawczyniami p. Bogusławą Bogusz oraz p. Sławą Piaskowską odwiedziły mnie w bibliotece. Odgadnięcie jaki atrybut pasuje do jakiej postaci, rozpoznanie bajki po cieniu, czy bajkowe puzzle to tylko niektóre z zadań jakie przygotowałam na to miłe spotkanie.

Dominika Kucharska